Titulní obrázek

Dacia svolává Duster k opravám brzdového vedení

30.srpen 2012

Dacia v současnosti po celém světě svolává do servisů 10.637 Dusterů, které mají problémy s brzdovým vedením. Potíže s brzdami mají Dustery s pohonem všech kol. Například u našich západních sousedů se tento problém týká 607 exemplářů Dusteru.

Všechny tyto v Rumunsku vyráběné SUV pochází z šedého dovozu – takto prodané vozy tedy nejsou od oficiálního dovozce. Zatím není jasné, jak je možné, že tyto problémy v Německu mají jen neoficiálně dovezené automobily.

Postižené vozy Dacia Duster byly vyrobeny v rumunském závodě Pitesti do 12. dubna 2011. U postižených Dusterů může dojít k zlomení brzdového vedení v upevnění brzdového válce. Zlomení brzdového vedení může být podle Dacie například způsobeno nahromaděním sněhu na výztuži zadní brzdy.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Svolávací akci v Německu monitoruje Spolkový úřad pro autodopravu (KBA). V rámci asi tříhodinového pobytu v servisu je u Dusteru vyměněno brzdové vedení k pravé i levé zadní brzdě. Dacia Duster byla loni v Německu 35. nejprodávanějším vozem, během roku 2011 se u našich západních sousedů prodalo 22.726 exemplářů tohoto povinného ručení.

Svolávací akci v Německu monitoruje Spolkový úřad pro autodopravu (KBA). V rámci asi tříhodinového pobytu v servisu je u Dusteru vyměněno brzdové vedení k pravé i levé zadní brzdě. Dacia Duster byla loni v Německu 35. nejprodávanějším vozem, během roku 2011 se u našich západních sousedů prodalo 22.726 exemplářů tohoto levného SUV.