Titulní obrázek

Dacia si připravila na ženevský autosalon dvě novinky

3.březen 2013

Autosalon v Ženevě znamená pro automobilku Dacia premiéru dvou novinek. Podle dostupných informací by nemělo jít o nějaké velké novinky, spíše modernizace. Uvidíme.

V oficiální tiskové zprávě toho Dacia moc neprozradila, ale podle dostupných informací se máme na autosalonu v Ženevě těšit na faceliftovaný model Dacia Duster a také na superlevný  kombík Dacia Logan MCV. A co tyhle modernizované modely dostanou?

Dočkáme se nového designu přídě podle vzoru nedávno představených modelů Dacia Logan a Sandero. Zejména SUV Dacia Duster, kterého se za dva roky prodalo už 400 000 kusů, by ale mělo dostat i hezčí a kvalitnější materiály do interiéru a také nové motory - spekuluje se o přeplňované dvanáctistovce od Renaultu a dieselu 1.6 dCi.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Kombík Dacia Logan MCV asi žádné velké překvapení nepřinese, ale Dacia určitě bude opatrná s tím, aby si nekradla zákazníky sama sobě - pro stěhováky je tu totiž Dacia Lodgy. Některé zprávy ale vedou i k tomu, že bychom mohli vidět nikoli Logan MCV, ale koncept malého městského auta s cenovkou pod 150 000 korun.