Titulní obrázek

Dacia Lodgy nás překvapí velmi příznivou cenou!

4.srpen 2012

Dacia konečně prozradila cenu nového modelu. Toto zjištění je velmi příjemné, cena se pohybuje už od 214 900 Kč. Dacia zaútočila na nízké ceny už s malými hatchbacky se Sanderem a Dusterem. Stejný postup plánuje u nového rodinného MPV Lodgy.

Nabídka je rozdělena do čtyř skupin výbavy. První model  Access nás překvapí velmi příznivou cenou, tedy 214 900 Kč. I přes menší nedostatky, jako například okna na manuální otevření i vpředu, je to vůz o téměř 4,5 metru dlouhém MPV, odveze až pět cestujících a dokonce nabídne úložný prostor 827 litrů.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Druhý model Ambiance má již okna v elektrice, centrální zamykání a palubní počítač. Třetí vůz Arctica se může pochlubit manuální klimatizací, elektrickým ovládáním a vyhříváním zrcátek a volantem, který je výškově nastavitelný. Poslední typ vozu Exception má navíc navigaci s bluetooth, stabilizační systém, parkovací senzory a volant s řadící pákou v kůži.

Pohonné jednotky jsou k dispozici dvě. Benzínová šestnáctistovka o výkonu 82 koní, vhodnější ale bude naftový motor 1.5 dCi.