Titulní obrázek

Dacia Duster je nyní limuzínou

14.srpen 2012

Low-endové SUV se změnilo díky několika rumunským studentům v luxusní limuzínu. Pod kapotou má Dacia Duster stále standardní šestnáctistovku. Interiér je přepracovaný.

Dá se říci, že je to náhrada za zkrachovalý Maybach. Limuzína vznikla v rukou rumunských studentů, kteří se rozhodli vyrobit ze své národní chlouby něco unikátního. Ve městě je Duster docela schopný a krátce poskládaná převodovka pomáhá k dobrému dojmu z nijak výrazného motoru 1.5 dCi o výkonu 110 koní.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Rumunské SUV přepůlili v oblasti B sloupku a na délku ho nastavili o 1,5 metrů. Kromě dalších dvou sedadel tu nemůžou chybět elektronické zařízení, jako je televize nebo tablet. Pod kapotou nečeká žádné překvapení, o pohon se stará atmosférická šestnáctistovka s výkonem 105 koní.