Titulní obrázek

Dacia Duster Garmin

21.září 2012

Rumunská Dacia v současné době nabízí navigaci i v rámci edice Duster Garmin. Navigační systém tak bude mít i model Duster. Přístroj však není zabudován, je přenosný.

Navigační přístroj Garmin Nüvi 2595 s 12,7centimetrovou obrazovkou je pro Duster Garmin dodáván s držákem na čelní sklo a ochranným pouzdrem. V době životního cyklu výrobku zákazník získá bezplatné aktualizace map 45 zemí Evropy. Navigace v reálném čase informuje o dopravní situaci. Funkce SmartphoneLink informuje řidiče o počasí a cenách paliv. Nechybí ani hlasové ovládání OneShot nebo Bluetooth.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Výbava Dusteru Garmin dále zahrnuje čtyři airbagy, posilovač řízení, elektrické stahování předních oken či dálkové ovládání centrálního zamykání. Za rádio s CD/MP3 přehrávačem, Bluetooth a ovládáním na volantu, rezervní kolo, přední mlhovky a manuální klimatizaci je ovšem nutné si připlatit. Student Concept Dacia Duster má v příplatkové výbavě i motorový člun Dacia Duster Delsey je limitovaná série oblíbeného SUV Barvu karoserie je možné zvolit ze dvou laků – platinově šedého a perleťově černého, kola z lehkých slitin jsou 16palcová. U C-sloupku je umístěna samolepka s logem Garmin, název této americké firmy se objevuje také uvnitř, na předních sedačkách.

Z designových prvků stojí za zmíňku rovněž chromovaná koncovka výfuku a černé střešní ližiny. Nabídka motorů čítá benzinový 1,6 16V (77 kW) a turbodiesel 1,5 dCi ve dvou výkonových provedeních s 66 kW a 80 kW. Nabízen je také pohon všech kol, zážehová šestnáctistovka je dostupná i ve verzi spalující bioetanol. Dacia potvrdila, že se tato edici Dusteru bude prodávat ve Francii, Polsku a Rumunsku. Ceny na francouzském trhu začínají na částce 13.790 eur včetně DPH (cca 342.000 korun) za vůz s agregátem 1,6 16V (77 kW) a poháněnými předními koly. Prodej automobilu odstartuje v říjnu.