Titulní obrázek

Dacia bude v Británii prodávat vozy dle cen uvedených v oficiálním ceníku

9.leden 2013

Renault UK se rozhodl prodávat vozy značky Dacia za ceny, které jsou uvedeny v oficiálních cenících. Nemůže se tedy stát, že by je dále snižovala nějaká časově omezená nebo neomezená akční nabídka. Ta však platí prozatím jen ve Velké Británii.

Na nastaveném systému nehodlá ani v budoucnu nic měnit. Vozy Dacia tak jsou sice levné, nikdy ale nebudou levnější, než udává oficiální ceník. Součástí image Dacie v Británii je „transparentní poměr ceny a užitné hodnoty“. Vedení automobilky věří, že zákazníci tento přístup Dacie ocení stejně tak, jako základní cenu 5995 liber za Sandero a 8995 liber za Duster (v přepočtu 185, resp. 280 tisíc korun).

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Záměr importéra ovšem bývá jedna věc a realita u prodejce jiná. To by se ale v případě Dacií nemělo dít, protože nebude z čeho další slevy generovat. Dacia jede v Británii podle speciálního systému, kdy nejsou objednávány vozy na sklad, ale pouze na individuální objednávku a pokud zákazník vůz této značky opravdu chce, musí na na něj počkat tři až šest měsíců. Navíc se prodeje Dacií nezapočítávají do množstevních bonusů a tudíž nepřinášejí žádné slevy z kvantity.

Renault chce tímto způsobem v roce 2013 získat 1 % britského trhu, což znamená prodat nějakých 20.000 vozů, které budou k mání prostřednictvím 150 dealerů. Ti už evidují 1700 objednávek na Dustery. Společnost to vymyslela opravdu dobře. Hned víte, na čem jste. Tento způsob cenových nabídek by určitě zavedl přehlednost a snadnou orientaci u všech automobilek.